img1sqSTUDIO Qulinarne Restauracja & Coctail Bar

Na Krakowskim Kazimierzu, w zabytkowym garażu autobusowym, na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej znajduje się Restauracja Studio Qulinarne.

To miejsce nietuzinkowe gdzie wyśmienita, autorska kuchnia idealnie współgra z eleganckim i stylowym wnętrzem. Każdego dnia w kuchni STUDIO z najlepszych, wyselekcjonowanych produktów powstają niebanalne, kulinarne połączenia, które zachwycają najbardziej wymagających.


Chef Kuchni proponuje autorską wariację na temat świeżych, lokalnie dostępnych produktów.

Pięcio – siedmio- lub dziewięciodaniowe degustacje są uzupełniane o Amouse Bouche – mini przystawki pobudzające kubki smakowe, oczyszczający je Pre-dessert oraz Petit Fours na zakończenie kolacji. Całość wzbogaca menu degustacyjne win, dobieranych przez Sommeliera spośród 150 pozycji. Wine Spectator- prestiżowy nowojorski magazyn branży winiarskiej- czterokrotnie przyznał Restauracji wyróżnienie Award of Excellence za jedną z najlepszych kart win na świecie. Inspektorzy Michelin i Gault & Millau odznaczyli Restaurację symbolami dwóch kompletów sztućców oraz dwiema czapkami kucharskimi.

Jak powstało STUDIO? Przez przypadek – jak mówi właścicielka Katarzyna Grüning, która łączy w tym miejscu wszystkie swoje pasje: architekturę, zamiłowanie do oryginalnych smaków i dalekich podróży, z których nieustannie przywozi kulinarne inspiracji. Restauracja mieści się w dawnym budynku zajezdni autobusowej z roku 1928. Początkowo Katarzyna chciała urządzić tu swoją pracownię architektoniczną, ale wnętrze na tyle ją urzekło, że koncepcja szybko przerodziła się w nowatorski projekt gastronomiczny. Modernistycznej, autorskiej kuchni towarzyszą akcenty małej galerii sztuki młodych polskich malarzy.

Restauracja dysponuje 50. miejscami siedzącymi w obrębie jednej kameralnej sali. Piątkowe i sobotnie wieczory umila muzyka fortepianowa na żywo, dostępna także na życzenie w inne dni tygodnia. W okresie letnim zapraszamy do skorzystania z uroczego ogródka. Nasz Cocktail Bar oferuje wyselekcjonowane alkohole klasy premium.

gault 70piks70piksSQ_mozaika_team