22 grudnia 2014
gault&millau

Studio Qulinarne mieści się na Kazimierzu w odrestaurowanym kompleksie zajezdni tramwajowych, obok Muzeum Inżynierii Miejskiej; adres obowiązkowy dla wielbicieli Techniki w każdym wieku. Wnętrza restauracji korespondują z industrialną przestrzenią, tworząc miejsce eleganckie, nowoczesne i klimatyczne.
Autorska kuchnia Oskara Zasunia zachwyca nowatorstwem, doskonałością techniczną i doborem znakomitych składników. Szef nie boi się nowoczesnych technik, z wyczuciem i powściągliwością dodaje to tu, to tam chipsów, żelu czy piany.
Warto skosztować miękkich i soczystych ośmiorniczek sous vide z imbirem i kolendrą oraz łososia z małżem św. Jakuba, puree z kopru włoskiego i z sosem Martini. Danie zachwyca pełnią smaku, a kompozycja warzyw al dente (buraczek, mini patison, rzodkiewka, fioletowy ziemniak) cieszy oko i podniebienie. Solidna karta win oraz profesjonalna obsługa chętnie pomagająca w ich wyborze nie pozastawiają wątpliwości, że to miejsce także dla wielbicieli szlachetnych trunków.
PSST! Do lokalu można zabrać dzieci; spaghetti carbonara podane jest prosto i smakuje znakomicie, a przy restauracyjnym ogródku znajduje się nietypowy plac zabaw: umieszczone tam sprzęty prezentują działanie podstawowych praw fizyki.